در حوالي كوير

استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع ازاد است.

یکی از بزرگترین سرمایه داران ایران ، شرکتهایی مانند ایراتل و نوکیا در کشور ما با نامش گره خورده است. ارادتی خاص به هشتمین امام شیعیان دارد به همین دلیل خیریه امام رضای مهربان با همت او در شهرهای آران و بیدگل ، بیرجند ، کرمان ، تنکابن ، قم ، تهران و مشهد شعبه دارد و در نظر است شعباتی دیگر نیز تاسیس شود. این مراکز خیریه وامهاهایی را در اختیار افراد بی بضاعت قرار می دهد. به یاری بیماران نیازمند  می شتابد و هر امری که از یک موسسه ی خیریه انتظار می رود انجام می دهد. برخی از این شعبات در زمینه های ورزشی یا فرهنگی و هنری فعالند. برای نمونه تیم ورزشی دارند و یا نمایشگاه خط و نقاشی تشکیل می دهند.

ویلای بزرگ ابریشم چی شاید تنها ویلایِ عمومی ایران باشد. این ویلا که در منطقه ی رویان قرار دارد هر ساله میزبان هزاران نفر است. افرادی که وارد ویلا می شوند 3 روز پذیرایی می شوند.

حاج احمد در آران و بیدگل 2 مدرسه ی زیبا و باشکوه ساخته است و دانش آموزان این 2 مدرسه از حمایتهای این خیر بهره مندند. برای نمونه در برخی از سالها تمام دانش آموزان به صورت رایگان به شمال یا مشهد اعزام می شوند. علاوه بر این به دانشگاه پیام نور و یا در امر بهداشت و درمان کمکهایی در آران و بیدگل انجام داده است.

موسسه خیریه امام رضای مهربان- واحد تنکابن

موسسه خیریه امام رضای مهربان- واحد کرمان

موسسه خیریه امام رضای مهربان- واحد مشهد

موسسه خیریه امام رضای مهربان - شعبه تهران

 

کلمه نوکیا روی چمن کاری های ویلای رویان

 

33

موسسه خیریه امام رضای مهربان- واحد آران و بیدگل

تیم خونه هنرمنان آران و بیدگل- وابسته به خیریه امام رضا(ع)

مدرسه ابریشم چی آران و بیدگل


lمطالب مرتبط

خاطرات یک خلبان بازنشسته از ویلای ابریشم چی


+ نوشته شده در  شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 8:39  توسط علی رضا توحيدي  |